Toaleta to nie śmietnik

Toaleta to nie śmietnik

Ostatnio zauważamy, że coraz więcej śmieci trafia do sieci kanalizacji sanitarnej. Są to m.in. pieluchy jednorazowe, nawilżane chusteczki, podpaski, plastikowe butelki, żwirek z kuwety, czy nawet materiały budowlane!

Śmieci wrzucane do toalet doprowadzają bardzo często do poważnych uszkodzeń przepompowni ścieków i awarii sieci kanalizacji w naszej gminie. Usuwanie powstających zatorów jest nie tylko niepotrzebnym narażaniem zdrowia osób odpowiedzialnych za serwisowanie sieci, ale wiąże się dużymi kosztami napraw. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Wólka Sp. z o.o. już niejednokrotnie ponosiła koszty wymiany niesprawnych pomp na przepompowni ścieków. Obecne koszty wymiany pomp na tylko jednej przepompowni ścieków wynoszą około 100 tys. zł, co przekłada się na wyższe koszty odbioru ścieków.

Ponieważ nie każdy z użytkowników kanalizacji sanitarnej zdaje sobie sprawę, czego nie można wrzucać do toalety, poniżej przedstawiamy zbiór wskazówek, które pomogą nam wspólnie unikać wspomnianych awarii oraz zadbać o otaczające nas środowisko naturalne.

Arkadiusz Sulowski

Prezes Zarządu PGK Wólka Sp. z o.o.